Dom podcieniowy pięknieje
poniedziałek, 16 maj 2011

Na koniec czerwca przewidziano zakończanie prac remontowych domu podcieniowego w Miłocinie. Prace przebiegają zgodnie z planem. Wykonano już konstrukcję dachu, pokrycie dachówką, wzmocniono fundamenty oraz strop nad I piętrem, wykonano również drenaż budynku oraz zamontowano stolarkę okienną. Do realizacji pozostały jeszcze tynki zewnętrzne ścian I piętra, konserwacja elementów drewnianych muru pruskiego, montaż okiennic i parapetów zewnętrznych oraz pozostałe roboty dodatkowe elewacji frontowej. Domów podcieniowych tak charakterystycznych dla regionu Żuław  nie pozostało już zbyt wiele dlatego ten imponujący obiekt po remoncie ma szansę stać się dużą atrakcją turystyczną oraz jednym z ładniejszych zabytków naszej gminy.

źródło: UG Cedry Wielkie