Nazwa dla najwyższego wzniesienia Żuław.
piątek, 25 lut 2011

Dnia 21 lutego 2011 roku podczas Sesji Rady Gminy Suchy Dąb odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za udział w konkursie na nazwę dla najwyższego wzniesienia Żuław znajdującego się w Grabinach Zameczku. W konkursie oceniana była zarówno nazwa, jak i legenda, która uzasadniała jej wybór. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich szkół z terenu Żuław. Zwyciężyła praca Pawła Solarza – ucznia klasy III gimnazjum w Cedrach Małych. Wzniesienie otrzymuje nazwę „Batorowy Ostaniec” Nagrodę dla zwycięzcy  ufundował Starosta Pruszcza Gdańskiego, natomiast wręczył ją wice starosta pan Marian Cichoń. Jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymali:

Wioleta Sala – uczennica 2 klasy Gimnazjum w Cedrach Małych.
Daniel Maciejczyk – uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie.

Sponsorem nagród dla tych uczniów była pani Wójt Gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody wraz z dyplomem z rąk pani wójt, oraz organizatora konkursu pani Aleksandry Lewandowskiej- dyrektora Zespołu Szkół w Suchym Dębie.Legenda wkrótce zostanie opublikowana na stronie internetowej ZS w Suchym Dębie. Władze Gminy, oraz ZS w Suchym Dębie podjęli starania o to, aby ta nazwa została formalnie uznana i zarejestrowana w Warszawie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

źródło: UG Cedry Wielkie