Rekonstrukcja Holenderskiego Wiatraka
czwartek, 18 sie 2011

W dniu 18.08.2011 r. w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie dotyczące rekonstrukcji XVI wiecznego holenderskiego wiatraka na terenie Gminy Cedry Wielkie, w którym udział wzięli : Starosta Gdański Cezary Bieniasz-Krzywiec, Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński oraz przedstawiciele holenderskiego przedsiębiorstwa de Gelder.
Inwestycja, której celem jest przybliżenie mieszkańcom Powiatu Gdańskiego, ciekawej i niezwykle bogatej kultury Żuławskich Mennonitów, a także uchronienia ich dziedzictwa przed zapomnieniem, bez wątpienia stanie się kolejną perełką turystyczną naszego pięknego regionu.

źródło: Powiat Gdański